Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer  05 Nisan 2018 Perşembe günü Demirci ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunarak incelemelerde bulundu.

 

Demirci Kaymakamı Mutlu Akyol tarafından karşılanan Manisa Valisi Sayın Mustafa Hakan Güvençer ilk ziyaretini Kılavuzlar  Mazhar Dede İlköğretim Okulu ve Kılavuzlar Şehit Ferhat Vurucu Ortaokulu’na yaptı. Her iki okulda da öğretmenlerle toplantı düzenleyen Vali Mustafa Hakan Güvençer daha sonra sınıfları gezerek öğrencilerle tek tek ilgilendi.

 

Kılavuzlar Mahallesinden Demirci ilçe merkezine geçen Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer  2017–2018 eğitim-öğretim yılında hizmete açılan İmam Hatip Ortaokuluna geçerek okul binasında incelemelerde bulundu.

 

Öğrencilerle okul bahçesinde sohbet edip hatıra fotoğrafı çektiren Vali Güvençer daha sonra öğretmenlerle toplantı düzenledi. Toplantının ardından Anadolu İmam Hatip Lisesi yemekhanesine geçerek öğrencilerin yemek dağıtımını inceleyen Vali Güvençer, öğrencilere isteklerinin olup olmadığını  sordu. Anadolu İmam Hatip Lisesi erkek öğrencilerinin yatakhane ve yemekhane bölümü gezilmesinin  ardından okul ziyaretlerini tamamlayan Vali Güvençer, (MCBÜ) Manisa Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet Ataç’ ı makamında ziyaret etti.

 

Vali Güvençer ziyaretler kapsamında Ticaret ve Kültür Merkezi Konferans salonunda mahalle muhtarlarıyla buluşarak sorunlarını dinledi.
Toplantıya Vali Mustafa Hakan Güvençer’in yanı sıra Vali Yardımcısı, Demirci Kaymakamı Mutlu Akyol, Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, İl ve İlçe daire amirleri ile Demirci Mahalle Muhtarları katıldı.

 

Toplantıda Vali Güvençer, geçen yıl yapılan toplantıdan bahsederek hedefe, daha iyiye, daha güzele ulaşmak için bir araya geldiklerini belirterek, Demirci için kendilerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirebilmek amacıyla burada olduklarını söyledi. Vali Güvençer, “toplantıya katılan tüm muhtarlara ve daire amirlerine teşekkür etti.

 

Demirci Kaymakamı Mutlu Akyol’un İlçede yapımı tamamlanan ve halen devam eden yatırımlar hakkında slayt sunumlu bilgi vermesinin ardından söz alan mahalle muhtarları, imar, elektrik, yol, su, güvenlik, eğitim, sağlık ve Müftülüğü ilgilendiren sorunlarını dile getirerek, çözümü konusunda talepte bulundular.

 

İl ve İlçe daire amirleri de mahalle muhtarlarının dile getirdiği sorunların çözümü için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Toplantı sonunda Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci yetkilisi Kazım Aysan da muhtarların talepleri hakkında bilgi verdiler. Toplantı sonunda muhtarlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer daha sonra Belediye Başkanı Selami Selçuk'u makamında ziyaret etti.

 

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, İlçeden ayrılmadan önce Kılavuzlar Ortaokuluna ismi verilen Şehit Ferhat Vurucunun Akıncılar mahallesinde ikamet eden ailesine ziyarette bulunarak sonrasında ilçeden ayrıldı.